Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

W różnych środowiskach pracy – fabrykach, hutach, czy kopalniach, w powietrzu unosi się wiele substancji szkodliwych, które mogą stanowić czynnik zagrażający zdrowiu lub życiu pracownika. Układ oddechowy człowieka jest przystosowany do efektywnego usuwania zanieczyszczeń, jednak przy ich dużym stężeniu i wielogodzinnej, codziennej ekspozycji, naturalny mechanizm oczyszczania się płuc staje się niewystarczający. Konieczne jest więc używanie produktów chroniących układ oddechowy.

Ochrona oddechu

Jakie produkty do ochronny oddechu można kupić?

Wśród najgroźniejszych zagrożeń dla płuc wymienić można toksyczny pył, krzemionkę, azbest lub węgiel, które mogą prowadzić do wielu chorób układu oddechowego, w tym do pylicy lub astmy oskrzelowej, a w najgorszym wypadku nawet do śmierci. Z tego względu niezwykle istotne jest, by w środowisku pracy, gdzie zapylenie przekracza dopuszczalne normy, stosować właściwą ochronę dróg oddechowych.

W naszym sklepie Professional BHP można zakupić szeroką gamę produktów, których zadaniem jest ochrona oddechu podczas pracy w trudnych warunkach. W naszej ofercie znajdują się:

 • higieniczne maseczki jednorazowe REIS MAS;
 • maseczki przeciwpyłowe MAS-C-FFP2;
 • przyłbice;
 • półmaski filtrujące z okularami JSP FILTERSPEC_BT2V;
 • półmaski oddechowe 3M-MAS-6000, SECURA-MAS3000;
 • półmaski wielokrotnego użytku JSP MAS-FORCE8, GVS-MAS-SPR583 w zestawie, w skład którego wchodzą: półmaska wykonana z TPE Maska Elipse Integra P3 RD SPR407, dwa łączniki z wymiennymi filtrami P3 oraz gogle;
 • maski pełnotwarzowe MSA-MAS-F-3SBPLUS;
 • zestaw SECURA3100-DUST, w którego skład wchodzą: półmaska silikonowa SECURA 3100, dwa filtry 3000.03 P3 R.

Poza wszelkiego rodzaju maskami nasz sklep oferuje także: specjalistyczne fotopochłaniacze GVS-FIPO-ABE1P3, pochłaniacze MSA-PO-A2B2E2K1 oraz SEC-FIL-A1, a także kominy z odblaskiem BAND-NEON

Nasze produkty spełniają wymagania norm EN140, EN143 lub EN166 i dają gwarancję bezpieczeństwa pracownika w miejscu pracy.

Co należy chronić w czasie pracy? 

W czasie pracy w zapylonym pomieszczeniu najważniejsza jest ochrona całego układu oddechowego. Zanieczyszczenia przedostają się do oskrzeli i płuc przez usta lub nos, dlatego też istotne jest dobre odizolowanie tych narządów od cząstek w powietrzu. Maski powinny ściśle przylegać do skóry, by żadne drobinki czy gazy nie przedostały się do środka.

Istotna jest również ochrona oczu podczas wykonywania wielu zdań, w tym podczas spawania. Z tego względu niektóre rodzaje masek są wyposażone w okulary lub obejmują całą twarz, by w ten sposób nie dopuścić do zetknięcia się czynników szkodliwych z błonami śluzowymi i skórą.

Ochrona oddechu — jak ją wybrać?

Wybierając najlepszą ochronę dla dróg oddechowych, należy kierować się kilkoma wytycznymi. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na stężenie czynnika szkodliwego w miejscu pracy oraz na rodzaj zanieczyszczenia. W dalszej kolejności istotna jest to, jaka jest długość ekspozycji na dany czynnik, wilgotność powietrza w pomieszczeniu oraz stan zdrowia pracownika.

W przypadku niskiego zanieczyszczenia powietrza maski przeciwpyłowe zaopatrzone w filtry HEPA powinny w zupełności wystarczyć, natomiast w środowiskach o dużym stężeniu zanieczyszczeń w powietrzu przyda się bardziej specjalistyczny sprzęt, taki jak maski pełnotwarzowe ze sprzętem oczyszczającym i zapewniającym dobrą cyrkulację filtrowanego powietrza. Ponadto maski ochronne P3 mogą mieć różne oznaczenie, a tym samym inne zastosowanie.

 • Maska „A” – ochrona przed parami i gazami organicznymi;
 • Maska „B” – ochrona przed parami i gazami nieorganicznymi;
 • Maska „E” – ochrona przed kwaśnymi gazami, tj. tlenek siarki, chlorowodór;
 • Maska „K” – ochrona przed amoniakiem;
 • Maska z oznaczeniem „Hg” – ochrona przed rtęcią.

Wybierając odpowiednią ochronę dróg oddechowych, należy również pamiętać o komforcie i dobrym rozmiarze, żeby maska nie uciskała, ani nie zsuwała się z twarzy. Warto też mieć na względzie fakt, że zawsze lepiej zapewnić dodatkową, nawet nadmiarową ochronę oddechu, niż dopuścić, by była ona niewystarczająca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl