Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

W różnych środowiskach pracy – fabrykach, hutach, czy kopalniach, w powietrzu unosi się wiele substancji szkodliwych, które mogą stanowić czynnik zagrażający zdrowiu lub życiu pracownika. Układ oddechowy człowieka jest przystosowany do efektywnego usuwania zanieczyszczeń, jednak przy ich dużym stężeniu i wielogodzinnej, codziennej ekspozycji, naturalny mechanizm oczyszczania się płuc staje się niewystarczający. Konieczne jest więc używanie produktów chroniących układ oddechowy.

Ochrona oddechu

Komin z odblaskiem BAND-NEON Komin z odblaskiem BAND-NEON
Producent: Reis
Cena:

11,70 zł

zobacz więcej
Maska pełnotwarzowa MSA-MAS-F-3SBPLUS Maska pełnotwarzowa MSA-MAS-F-3SBPLUS
Producent: MSA
Cena:

425,90 zł

szt.
zobacz więcej
Maska pełnotwarzowa MSA-MAS-F-ADV3121 Maska pełnotwarzowa MSA-MAS-F-ADV3121
Producent: MSA
Cena:

620,00 zł

szt.
zobacz więcej
Maska pełnotwarzowa MSA-MAS-F-ADV3221 Maska pełnotwarzowa MSA-MAS-F-ADV3221
Producent: MSA
Cena:

608,00 zł

szt.
zobacz więcej
Maska przeciwpyłowa MAS-C-FFP2 Maska przeciwpyłowa MAS-C-FFP2
Producent: Reis
Cena:

2,80 zł

szt.
zobacz więcej
Maska przeciwpyłowa MAS-C-FFP2V Maska przeciwpyłowa MAS-C-FFP2V
Producent: Reis
Cena:

2,93 zł

szt.
zobacz więcej
Mini przyłbica MAS-AIR REIS 10szt Mini przyłbica MAS-AIR REIS 10szt
Producent: Reis
Cena:

22,00 zł

szt.
zobacz więcej
Pochłaniacz MSA-PO-A2B2E2K1 Pochłaniacz MSA-PO-A2B2E2K1
Producent: MSA
Cena:

85,80 zł

szt.
zobacz więcej
Pochłaniacz SEC-FIL-A1 Pochłaniacz SEC-FIL-A1
Producent: SECURA
Cena:

15,60 zł

szt.
zobacz więcej
Półmaska JSP MAS-FORCE8 Półmaska JSP MAS-FORCE8
Producent: JSP
Cena:

74,50 zł

szt.
zobacz więcej

Jakie produkty do ochronny oddechu można kupić?

Wśród najgroźniejszych zagrożeń dla płuc wymienić można toksyczny pył, krzemionkę, azbest lub węgiel, które mogą prowadzić do wielu chorób układu oddechowego, w tym do pylicy lub astmy oskrzelowej, a w najgorszym wypadku nawet do śmierci. Z tego względu niezwykle istotne jest, by w środowisku pracy, gdzie zapylenie przekracza dopuszczalne normy, stosować właściwą ochronę dróg oddechowych.

W naszym sklepie Professional BHP można zakupić szeroką gamę produktów, których zadaniem jest ochrona oddechu podczas pracy w trudnych warunkach. W naszej ofercie znajdują się:

 • higieniczne maseczki jednorazowe REIS MAS;
 • maseczki przeciwpyłowe MAS-C-FFP2;
 • przyłbice;
 • półmaski filtrujące z okularami JSP FILTERSPEC_BT2V;
 • półmaski oddechowe 3M-MAS-6000, SECURA-MAS3000;
 • półmaski wielokrotnego użytku JSP MAS-FORCE8, GVS-MAS-SPR583 w zestawie, w skład którego wchodzą: półmaska wykonana z TPE Maska Elipse Integra P3 RD SPR407, dwa łączniki z wymiennymi filtrami P3 oraz gogle;
 • maski pełnotwarzowe MSA-MAS-F-3SBPLUS;
 • zestaw SECURA3100-DUST, w którego skład wchodzą: półmaska silikonowa SECURA 3100, dwa filtry 3000.03 P3 R.

Poza wszelkiego rodzaju maskami nasz sklep oferuje także: specjalistyczne fotopochłaniacze GVS-FIPO-ABE1P3, pochłaniacze MSA-PO-A2B2E2K1 oraz SEC-FIL-A1, a także kominy z odblaskiem BAND-NEON

Nasze produkty spełniają wymagania norm EN140, EN143 lub EN166 i dają gwarancję bezpieczeństwa pracownika w miejscu pracy.

Co należy chronić w czasie pracy? 

W czasie pracy w zapylonym pomieszczeniu najważniejsza jest ochrona całego układu oddechowego. Zanieczyszczenia przedostają się do oskrzeli i płuc przez usta lub nos, dlatego też istotne jest dobre odizolowanie tych narządów od cząstek w powietrzu. Maski powinny ściśle przylegać do skóry, by żadne drobinki czy gazy nie przedostały się do środka.

Istotna jest również ochrona oczu podczas wykonywania wielu zdań, w tym podczas spawania. Z tego względu niektóre rodzaje masek są wyposażone w okulary lub obejmują całą twarz, by w ten sposób nie dopuścić do zetknięcia się czynników szkodliwych z błonami śluzowymi i skórą.

Ochrona oddechu — jak ją wybrać?

Wybierając najlepszą ochronę dla dróg oddechowych, należy kierować się kilkoma wytycznymi. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na stężenie czynnika szkodliwego w miejscu pracy oraz na rodzaj zanieczyszczenia. W dalszej kolejności istotna jest to, jaka jest długość ekspozycji na dany czynnik, wilgotność powietrza w pomieszczeniu oraz stan zdrowia pracownika.

W przypadku niskiego zanieczyszczenia powietrza maski przeciwpyłowe zaopatrzone w filtry HEPA powinny w zupełności wystarczyć, natomiast w środowiskach o dużym stężeniu zanieczyszczeń w powietrzu przyda się bardziej specjalistyczny sprzęt, taki jak maski pełnotwarzowe ze sprzętem oczyszczającym i zapewniającym dobrą cyrkulację filtrowanego powietrza. Ponadto maski ochronne P3 mogą mieć różne oznaczenie, a tym samym inne zastosowanie.

 • Maska „A” – ochrona przed parami i gazami organicznymi;
 • Maska „B” – ochrona przed parami i gazami nieorganicznymi;
 • Maska „E” – ochrona przed kwaśnymi gazami, tj. tlenek siarki, chlorowodór;
 • Maska „K” – ochrona przed amoniakiem;
 • Maska z oznaczeniem „Hg” – ochrona przed rtęcią.

Wybierając odpowiednią ochronę dróg oddechowych, należy również pamiętać o komforcie i dobrym rozmiarze, żeby maska nie uciskała, ani nie zsuwała się z twarzy. Warto też mieć na względzie fakt, że zawsze lepiej zapewnić dodatkową, nawet nadmiarową ochronę oddechu, niż dopuścić, by była ona niewystarczająca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl