Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Na pracownikach w zakładach pracy codziennie czyha wiele zagrożeń. Wiele z nich spowodowanych jest obecnością urządzeń elektrycznych w budynku. Jako pracodawca musisz zadbać o właściwe, zgodne z ogólnie obowiązującymi przepisami prawa poinformowanie pracowników o wspomnianym ryzyku. Do tego celu najlepiej nadają się znaki elektryczne dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego BHP. Nie wahaj się i już dziś skorzystaj z jego oferty!

Znaki elektryczne

Znaki elektryczne – co warto o nich wiedzieć?

Znakami elektrycznymi nazywa się specjalne oznaczenia ostrzegające pracowników przed występującym w danym miejscu ryzykiem porażenia prądem i związanym z nim niebezpieczeństwem dla zdrowia i życia ludzkiego. W świetle obowiązujących przepisów prawa tego typu oznaczenia należy koniecznie umieszczać w bezpośrednim sąsiedztwie urządzeń elektrycznych, a także w pobliżu kabli, przewodów i obwodów znajdujących się w pobliżu kabli i przewodów znajdujących się pod napięciem elektrycznym. Ich stosowanie realnie zmniejsza ryzyko wypadku dzięki przypominaniu pracownikom o konieczności zachowania szczególnej ostrożności i czujności podczas przebywania nieopodal wymienionego sprzętu i instalacji.

Znaki elektryczne zazwyczaj stosuje się w zakładach pracy, gdzie powszechnie wykorzystywane są maszyny przemysłowe wymagające zasilania prądem. Można je także często spotkać na placach budowy oraz w rozmaitych placówkach i obiektach użyteczności publicznej. Zawsze umieszcza się je w widocznym miejscu obok newralgicznego punktu, stanowiącego potencjalne zagrożenie dla znajdujących się w jego pobliżu osób.

Jakie znaki elektryczne możesz u nas znaleźć?

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich znaków elektrycznych do swojej firmy? Najpierw musisz pomyśleć, których oznaczeń brakuje na wyposażeniu przedsiębiorstwa. Z reguły wśród tego typu produktów wyróżnia się artykuły:

  • informacyjne i nakazu – powiadamiające pracowników o dokładnej lokalizacji istotnych elementów sieci elektrycznej oraz nakazujące przestrzeganie określonych środków ostrożności i podjęcie odpowiednich działań w celu uniknięcia potencjalnego ryzyka; (tego typu znaki występują w kolorze niebieskim;
  • zakazu – wskazują na niemożność zbliżania się do konkretnych urządzeń lub zakaz ich uruchamiania bądź wyłączania; wiele z nich zabrania także osobom postronnym wchodzenia do konkretnych pomieszczeń; takie oznaczenia mają zwykle czerwony kolor
  • ostrzegawcze – przestrzegające pracowników przed zbliżaniem się do urządzeń elektrycznych znajdujących się pod napięciem; produkuje się je w kolorze żółtym.

W naszym sklepie internetowym dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci nieograniczony wybór rozmaitych znaków elektrycznych spełniających wszystkie wymogi prawne. Udostępniamy klientom najwyższej jakości modele wyprodukowane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów wyróżniających się wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Widniejące na nich piktogramy odznaczają się czytelnością oraz wyrazistą kolorystyką. Dzięki temu są one doskonale widoczne nawet z dalszej odległości.

Czym wyróżniają się znaki elektryczne?

W naszym sklepie znajdziesz różne znaki elektryczne. Poszczególne modele różnią się między sobą  kształtem oraz wymiarami. Wszystkie tego typu produkty łączy jednak fakt składania się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest piktogram w postaci symbolu błyskawicy widniejącej na znaku w kształcie koła, prostokąta lub trójkąta.

Drugim natomiast jest opis słowny służący poinformowaniu pracownika o rodzaju czyhającego na niego w danym przypadku zagrożenia. Napisy zazwyczaj umieszcza się pod piktogramem albo z prawej strony motywu graficznego. U nas możesz nabyć modele w standardowym rozmiarze lub też o bardziej nietypowych wymiarach. Te drugie przygotowujemy na specjalne zamówienie.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W razie potrzeby służymy profesjonalną radą i pomocą w doborze najlepszego rozwiązania dla Twojego zakładu pracy. Już dziś skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Naprawdę warto!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl