Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Jako zarządca wspólnoty mieszkaniowej myślisz o zakupie odpowiednio dobranych znaków? Pomyśl o właściwym oznaczeniu dróg wewnętrznych. To bardzo przydatny element wyposażenia strefy zamieszkania oraz osiedlowych uliczek. W sklepie Professional BHP doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego też systematycznie poszerzamy nasz asortyment o odpowiednie tablice wskazujące na drogi wewnętrzne. Nie zwlekaj i już dziś zaopatrz się w tego typu produkty.

Znaki na drogach wewnętrznych

Czym jest droga wewnętrzna?

Zgodnie z obowiązującym w Polsce ustawodawstwem drogami wewnętrznymi nazywa się ulice, które nie są zaliczane do kategorii dróg publicznych. Nie są to zatem ani drogi lokalne, ani powiatowe, czy też wojewódzkie bądź krajowe. Mianem dróg wewnętrznych w większości przypadków określa się ścieżki zlokalizowane na osiedlach mieszkaniowych, a także drogi dojazdowe do centrów handlowych, fabryk i magazynów.

W tego typu miejscach nie obowiązują przepisy o ruchu drogowym. W praktyce można tam zatem jeździć samochodem bez ważnego prawa jazdy, rozmawiać przez telefon w trakcie przemieszczania się pojazdem oraz parkować w dowolnym miejscu. Podczas poruszania się po takich ścieżkach trzeba jednak pamiętać o konieczności zadbania o bezpieczeństwo własne oraz innych osób znajdujących się w pobliżu. W szczególności należy brać pod uwagę zakaz kierowania samochodem w stanie po spożyciu alkoholu albo zażyciu środków odurzających.

Warto mieć świadomość, że odpowiedzialność za zarządzanie drogami wewnętrznymi spoczywa na zarządcach, firmach prywatnych lub spółdzielniach mieszkaniowych. Wspomniane podmioty mogą na przykład nanosić znaki poziome oraz ustawić odpowiednie znaki drogowe. Co więcej, do ich kompetencji zalicza się także ustalanie organizacji ruchu na danej drodze wewnętrznej. W praktyce dotyczy to np. możliwości określenia miejsc parkingowych, zasad pierwszeństwa na skrzyżowaniach, a także dozwolonej prędkości.

Jakie znaki na drogach wewnętrznych można u nas znaleźć?

Drogi wewnętrzne jako drogi niepubliczne nie muszą być oznakowane. W praktyce jednak często stosuje się odpowiednie tablice D-46 oraz D-47, w które możesz zaopatrzyć się również w naszym sklepie. Pierwsze z wymienionych oznaczają początek danej drogi wewnętrznej, a drugie wskazują na jej koniec. W praktyce przy drogach wewnętrznych często montuje się także prostokątne znaki, na których widnieje napis „Droga wewnętrzna” zrobiony na białym tle.

Wśród innych znaków drogowych warto wspomnieć także o oznaczeniach informujących o strefie ruchu. Zgodnie z obowiązującym prawem określenie to stosuje się do dróg niepublicznych, gdzie obowiązują wszystkie przepisy kodeksu ruchu drogowego. Po takich drogach mogą jeździć tylko kierowcy ze stosownymi uprawnieniami, a pojazdy muszą dysponować ważnymi badaniami technicznymi. Początek i koniec takich dróg oznacza się odpowiednio tabliczkami z symbolami D-52 oraz D-53. Do oznaczania strefy ruchu wykorzystuje się też prostokątne znaki z napisem „strefa ruchu” oraz znajdującym się nad nim rysunkiem auta.

Inną kategorią znaków są tablice oznaczające strefy zamieszkania. W tego typu miejscach największymi przywilejami cieszą się piesi, którzy mogą korzystać z drogi w dowolny sposób. Kierowcy natomiast muszą stosować się do obowiązujących tam przepisów dotyczących np. parkowania albo dozwolonej prędkości jazdy na poziomie 20 km/h. Początek i koniec strefy zamieszkania wyznaczają znaki z symbolami D-40 oraz D-41.

Najważniejsze zalety dostępnych u nas znaków

W naszym sklepie internetowym przykładamy szczególną wagę do zapewnienia klientom odpowiednio dobranych znaków. Artykuły, które sprzedajemy, odznaczają się najwyższą jakością wykonania. Materiał użyty do ich produkcji cechuje się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe oddziaływanie niesprzyjających warunków pogodowych. Oferowane przez nas znaki mają odpowiednią wielkość. Dzięki temu są doskonale widoczne nie tylko z bliska, ale z daleka.

Nie wahaj się i już dziś skorzystaj z naszej oferty. Naprawdę warto!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl