Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania

Natężenie dźwięków, które stale do Ciebie dociera, mierzy się  w decybelach (dB). Te poniżej 35 dB są z reguły nieszkodliwe, ale stała ekspozycja nawet na takie małe natężenie może wywoływać uczucie dyskomfortu. Niestety w różnych zakładach pracy niemożliwe jest zminimalizowanie hałasu, a narażenie na długotrwałe działanie uciążliwych dźwięków może prowadzić nawet do uszkodzenia delikatnych części ucha. Dlatego tak ważna jest właściwa ochrona słuchu.

Ochrona słuchu

Nauszniki OSY Nauszniki OSY
Producent: Reis
Cena:

23,99 zł

szt.
zobacz więcej
Ochronniki słuchu 3M-OPTIME1 Ochronniki słuchu 3M-OPTIME1
Producent: 3M
Cena:

88,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ochronniki słuchu 3M-OPTIME2 Ochronniki słuchu 3M-OPTIME2
Producent: 3M
Cena:

99,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ochronniki słuchu 3M-OPTIME3 Ochronniki słuchu 3M-OPTIME3
Producent: 3M
Cena:

115,00 zł

szt.
zobacz więcej
Ochronniki słuchu OS-FIT Ochronniki słuchu OS-FIT
Producent: Reis
Cena:

19,99 zł

szt.
zobacz więcej
Ochronniki słuchu OSB Ochronniki słuchu OSB
Producent: Reis
Cena:

27,99 zł

szt.
zobacz więcej
Zatyczki do uszu REIS OSZ 200 par Zatyczki do uszu REIS OSZ 200 par
Producent: Reis
Cena:

130,00 zł

szt.
zobacz więcej

 

Obowiązkowa ochrona słuchu powyżej 80 decybeli

Hałas jest dominującym czynnikiem szkodliwym w różnych środowiskach pracy. Używanie indywidualnych środków ochrony słuchu jest obowiązkiem, kiedy poziom natężenia dźwięku przekracza 80 decybeli – to wartość graniczna w przypadku ośmiogodzinnego dnia pracy. Dodatkową redukcję poziomu hałasu zapewniają ochronniki słuchu. W naszym sklepie dostępne są nauszniki i wkładki przeciwhałasowe.

Wszystkie nasze nauszniki przeciwhałasowe są zgodne z normą DIN EN 352-1. Składają się z dwóch czasz tłumiących, obejmujących małżowiny połączone regulowanym pałąkiem, umożliwiającym ich idealne dopasowanie. Nauszniki firmy Honeywell są bardzo lekkie i mają poduszki z pamięcią kształtu. Technologia Air Flow Control zapewnia dobre tłumienie hałasu. Ochronniki 3M-OPTIME zapewniają doskonałe dopasowanie i niski poziom nacisku. OPTIME 1 zalecany jest  w środowisku o umiarkowanym natężeniu dźwięków przemysłowych.

OPTIME 2 i 3  zapewniają maksymalne tłumienie dźwięków o niskich częstotliwościach i polecane są w środowiskach dużego zagrożenia hałasem. Podobnie jest z nausznikami firmy Hellberg. SECURE 3 zapewnia ochronę słuchu przy wysokich poziomach obejmujących nawet 115 dB. W budownictwie i w przemyśle ciężkim, w których hałas często oscyluje na poziomie między 90-110 dB, producent proponuje SECURE 2.

Wkładki przeciwhałasowe przeznaczone są do szczelnego zamknięcia kanału słuchowego. W naszym asortymencie znajdziesz wkładki jednorazowego i wielokrotnego użytku. Modele są pojedyncze albo połączone sznureczkiem, wykonane z różnych materiałów i o wielorakim kształcie, więc z pewnością znajdziesz takie, które będą pasować do budowy Twojego ucha.

Wybór ochronników słuchu

Optymalny poziom dźwięku, przy sprawnym słuchu i dobrym stanie zdrowia,  powinien zawierać się w granicach 75-80dB. Podstawą wyboru powinny być wartości tłumienia w poszczególnych pasmach oktawowych (H, M, L, SNR) wskazane przez producenta. Znajomość natężenia hałasu w środowisku  pracy powoli na odpowiedni dobór produktów do ochrony słuchu.

Teraz pomyśl o swojej wygodzie i łatwości użytkowania. Dostosuj parametry fizyczne, takie jak rozmiar, wagę miękkość ochronnika uszu do swoich potrzeb i warunków swojej pracy innych niż hałas. Zwróć uwagę na to, że komfort stosowania ochrony słuchu ma wpływ również temperatura, zapylenie, wilgotność oraz jednoczesne korzystanie z innymi produktów zabezpieczających, takich jak hełmy, okulary. Uwzględnij również potrzeby komunikacyjne. Konstrukcja ochronników ma chronić słuch, ale jednocześnie nie może odcinać absolutnie wszystkich dźwięków, które są niezbędne do współpracy lub sygnalizowania niebezpiecznych sytuacji. 

Jeśli zamierzasz stosować wkładki przeciwhałasowe, upewnij się, że nie masz przeciwwskazań do ich noszenia. Pomoże w tym badanie laryngologiczne. Rozmiar wkładek, ich kształt, a nawet materiał powinny być dobrane indywidualnie.  

Hałas negatywnie wpływa na organizm

Hałas działa bezpośrednio na aparat słuchowy. Prowadzi do zmian w uchu środkowym i wewnętrznym – przejściowych albo trwałych. Fala dźwiękowa, która wpada do kanału słuchowego i powoduje drgania błony bębenkowej. Te, przenoszone przez system kosteczek, docierają do ślimaka, którego wnętrze wypełnione jest komórkami słuchowymi.  To w  nich następuje zamiana drgań mechanicznych na impulsy nerwowe, które docierają do kory mózgowej.

Komórki słuchowe mają zdolność regeneracji, ale jeśli czas ekspozycji na hałas jest długi i nie równoważą go okresy ciszy, dochodzi do uszkodzenia słuchu, z reguły stopniowego. W przypadku hałasu powodującego ból może dojść do niego szybko i nagle. Dlatego korzystanie z artykułów do ochrony słuchu jest kluczowym czynnikiem w wielu zakładach pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl