Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Cena
  • od
    do

Bezpieczeństwo pożarowe firmy zalicza się do bardzo istotnych kwestii. Jeśli jako przedsiębiorca chcesz zadośćuczynić różnym wymogom BHP obowiązującym w tym aspekcie, powinieneś pomyśleć o zakupie odpowiednich gaśnic. W sklepie Professional BHP masz do wyboru różne modele. Wśród nich warto zwrócić uwagę na gaśnice śniegowe. Sprawdź koniecznie, dlaczego ich wybór to doskonała inwestycja dla Ciebie.

Śniegowe

Gaśnice śniegowe – co warto o nich wiedzieć?

Gaśnice śniegowe określa się też mianem gaśnic CO2. W ich przypadku środkiem gaśniczym jest skroplony dwutlenek węgla, który po rozprężeniu schładza się do temperatury ok. -78 stopni C. To powoduje powstanie tzw. suchego lodu, przypominającego wyglądem śnieg. Butle z dwutlenkiem węgla zawierają gaz o większej masie od powietrza. Dzięki temu skutecznie przyczyniają się one do zduszenia płomieni poprzez natychmiastowe odcięcie dostępu tlenu. Gaśnice śniegowe z naszej oferty świetnie radzą sobie z gaszeniem pożarów grupy B i C. Twoi pracownicy mogą zatem z powodzeniem sięgać po nie wówczas, gdy doszło do zapalenia się cieczy, gazów palnych oraz materiałów topiących się na skutek oddziaływania wysokiej temperatury. Gaśnice śniegowe znajdują również zastosowanie przy tłumieniu pożarów urządzeń elektrycznych o napięciu do 1000 V, a także układów elektronicznych.

Gaśnice CO2  są powszechnie stosowane w różnych obiektach przemysłowych. Zalicza się do nich m.in. hale produkcyjne i magazyny cieczy palnych oraz lakiernie. Warto wyposażyć w tego typu urządzenia także serwerownie, kotłownie i pomieszczenia teletechniczne. Zazwyczaj okazują się one także bardzo przydatne przy gaszeniu pożarów rozdzielni elektrycznych oraz laboratoriów.

Gaśnice śniegowe – podobnie jak inne tego typu urządzenia – najczęściej umieszcza się w łatwo dostępnych i widocznych miejscach, np. przy wejściu do budynku, a także na korytarzach i klatkach schodowych. W obiektach wielopiętrowych wskazane jest rozlokowanie butli w tych samych miejscach na każdej kondygnacji. Trzeba jednak pamiętać o ich zainstalowaniu z dala od źródeł ciepła (np. grzejników, pieców).

Dlaczego warto kupić gaśnice śniegowe?

Wybór pomiędzy różnego rodzaju gaśnicami zazwyczaj nie jest łatwy. Każde tego typu urządzenie ma bowiem swoje zalety, jak również wady. Jeśli myślisz o zakupie modeli śniegowych, powinieneś mieć świadomość, że są to artykuły, które najlepiej sprawdzają się w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie środek gaśniczy nie ulega rozproszeniu przez wiatr. Gaśnice CO2 wyróżniają się efektywnością działania na najwyższym poziomie. Skutecznie tłumią one ogień niemal natychmiast po zaaplikowaniu środka gaśniczego. Równocześnie nie pozostawiają one po sobie żadnych pozostałości w postaci piany czy drobin proszku. Dzięki wykorzystaniu omawianych gaśnic możesz zatem efektywnie uchronić miejsce powstania pożaru przed kolejnymi szkodami pojawiającymi się przy gaszeniu ognia.

Sprzedawane przez nas gaśnice śniegowe dostępne są w butlach o różnej pojemności. Większe i cięższe artykuły wystarczą na długi czas. Z kolei mniejsze i lżejsze są bardziej wygodne w użytku. Twoi pracownicy mogą je z łatwością przenosić z miejsca na miejsce.

Najważniejsze cechy gaśnic śniegowych z naszej oferty

W sklepie Professional BHP dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić Ci bogaty wybór gaśnic śniegowych w bardzo atrakcyjnej cenie. Artykuły z naszej oferty świetnie nadają się do wykorzystywania przy gaszeniu pożarów typu B. Oferowane przez nas gaśnice CO2 dysponują wszystkimi niezbędnymi certyfikatami jakościowymi. Wykonany ze stali zbiornik ma całą powierzchnię pokrytą trwałą powłoką lakierniczą. Gaśnice z naszego asortymentu pracują niezawodnie w różnej temperaturze. Są one proste w obsłudze. W praktyce może się nimi posługiwać każda osoba, która tylko znajdzie się w pobliżu danej butli. Zakończony prowadnicą wąż gumowy ułatwia aplikację dwutlenku węgla.

Sprzedawane przez nas gaśnice świetnie nadają się do stosowania m.in. w magazynach i halach przemysłowych. Można je także wykorzystywać w lakierniach, kopalniach oraz zakładach hutniczych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl