Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do

W zakładach pracy stosuje się różne oznaczenia pełniące funkcje informacyjne oraz ostrzegawcze. Do najważniejszych z nich zalicza się znaki ewakuacyjne, które można często spotkać w różnego rodzaju obiektach użyteczności publicznej. Chcesz zaopatrzyć w nie również swoją firmę? W takim razie dobrze trafiłeś. W naszym sklepie internetowym Professional BHP znajdziesz rozmaite modele idealnie dopasowane do swoich potrzeb. Serdecznie zapraszamy na zakupy!

Znaki ewakuacyjne

Czym są znaki ewakuacyjne?

Znaki ewakuacyjne zalicza się do znaków bezpieczeństwa i higieny pracy. To niezbędny element wyposażenia każdego obiektu publicznego, dzięki któremu można zapewnić bezpieczeństwo osobom przebywającym na terenie budynku. Omawiane oznaczenia służą do informowania ludzi o drogach wyjścia ewakuacyjnego na wypadek wystąpienia jakiegoś zagrożenia (np. pożaru). W praktyce znacznie ułatwiają one orientację w przestrzeni danego budynku oraz umożliwiają sprawną ewakuację w razie pojawienia się takiej konieczności.

Sprzedawane przez nas oznakowania ewakuacyjne znajdują powszechne zastosowanie w szpitalach, kinach, placówkach edukacyjnych, a także w biurach. Zwykle mają one postać kwadratowych bądź prostokątnych znaków z widniejącymi na nich odpowiednimi białymi piktogramami umieszczonymi w ramce o tym samym kolorze. Motywy graficzne z reguły znajdują się na zielonym tle.

Znaki ewakuacyjne BHP standardowo montuje się na ścianach biegnących wzdłuż trasy drogi ewakuacyjnej, a także na klatkach schodowych. Tego typu produkty zazwyczaj wytwarza się na specjalnym świecącym podłożu. Dzięki temu można je bez większego problemu dostrzec w każdych warunkach oświetleniowych, jak również w ciemności. Modele, które oferujemy, spełniają wszystkie wymagania normy PN-EN ISO 7010. Ich uproszczona grafika sprawia, że mogą być one bez problemu zrozumiane przez większą liczbę osób.

Podstawowa klasyfikacja znaków ewakuacyjnych

Na znakach bezpieczeństwa zazwyczaj znajduje się informacja o przebiegu trasy ewakuacyjnej oraz ewentualnych przeszkodach występujących na drodze do wyjścia z budynku. Znaki ewakuacyjne informują m.in. o takich kwestiach jak:

 • rozmieszczenie drzwi wewnętrznych i zewnętrznych oraz sposób ich otwierania;
 • lokalizację drabin i okien ewakuacyjnych;
 • symbole pierwszej pomocy medycznej;
 • sposób dostania się do wyjść ewakuacyjnych;
 • systemy niskiego oświetlenia.

Znaki ewakuacyjne zazwyczaj dzieli się na kilka kategorii. Wśród nich można wyodrębnić modele wskazujące na:

 • wyjścia oraz drzwi – najpopularniejsze znaki ewakuacyjne pozwalające osobom znajdującym się wewnątrz budynku na zorientowanie się, którymi drzwiami da się bezpiecznie opuścić lokal;
 • miejsca zbiórki – czyli punkty, w których powinny zebrać się osoby ewakuowane z danego budynku; to pozwala na usprawnienie i przyspieszenie akcji ewakuacyjnej; tabliczki z tego typu znakami umieszcza się w pewnym oddaleniu od ewakuowanego obiektu;
 • znaki ratunkowe – powiadamiające osoby potrzebujące pomocy o tym, gdzie znajdują się apteczki oraz niezbędny sprzęt medyczny, jak również ujęcia pitnej wody;
 • znaki kierunku – pokazujące ewakuowanym, w którą stronę mają się udać, aby bezpiecznie opuścić dany obiekt; zwykle mają one postać strzałek skierowanych w stronę okien lub drzwi;
 • przeszkody – informujące o rozmaitych utrudnieniach na drodze ewakuacji w postaci np. schodów, progów w drzwiach lub obniżonych stropów.

Znaki ewakuacyjne muszą znajdować się w każdym obiekcie publicznym.

Bogaty wybór znaków ewakuacyjnych

Asortyment naszego sklepu internetowego na bieżąco uzupełniamy o rozmaite znaki ewakuacyjne. Poza standardowymi modelami wykonanymi z wykorzystaniem folii samoprzylepnej. W razie konieczności możesz u nas również zamówić znaki wykonane na płytkach aluminiowych albo grubszych podłożach zrobionych z tworzywa PCV. Artykuły te łączą w sobie wyjątkowe walory estetyczne i użytkowe. Do ich zalet zalicza się trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Przygotowujemy także znaki według projektu przekazanego nam przez klienta. Zachęcamy do ich zakupu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl