Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Cena
  • od
    do

Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP w każdym obiekcie użyteczności publicznej musi znajdować się odpowiednio dobrana gaśnica. Jeśli Ty także prowadzisz własną firmę, powinieneś koniecznie pomyśleć o zaopatrzeniu się w wysokiej jakości modele pianowe. Znajdziesz je w naszym sklepie Professional BHP. Zobacz, jakie artykuły są dostępne w naszym asortymencie i wybierz te, które najlepiej odpowiadają Twoim oczekiwaniom.

Pianowe

Gaśnica pianowa Ogniochron 6 kg Gaśnica pianowa Ogniochron 6 kg
Producent: OGNIOCHRON
Cena:

217,00 zł

szt.
zobacz więcej

Gaśnice pianowe – podstawowe informacje

Gaśnicami pianowymi nazywa się modele, w przypadku których za środek gaśniczy służy specjalna piana wyrzucana przy pomocy sprężonego gazu (najczęściej jest to dwutlenek węgla albo azot). Obecnie na rynku dostępne są wyłącznie gaśnice na pianę mechaniczną, wyposażone w odpowiedni zbiornik do przechowywania gazu. Niegdyś można było jeszcze kupić artykuły na pianę chemiczną.  Jakiś czas temu wycofano je jednak z powszechnego obiegu handlowego.

Sprzedawane przez nas gaśnice pianowe po uruchomieniu wytwarzają warstwę izolacyjną, efektywnie odcinającą dostęp powietrza do palącej się powierzchni. Wyroby te powszechnie używa się do gaszenia pożarów materiałów stałych (w tym także tworzyw wykazujących tendencje do topienia się), a także cieczy. Doskonale sprawdzają się one także przy tłumieniu ognia powstałego na skutek zapalenia się tłuszczów albo olejów. Twoi pracownicy mogą sięgać po gaśnice na pianę mechaniczną także wówczas, gdy doszło do zapalenia się urządzeń elektrycznych o mocy nieprzekraczającej 1000 V. W takim przypadku muszą jednak pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości wynoszącej około 1 m.

W naszym sklepie masz do wyboru gaśnice o różnych kształtach. Większość z nich to modele kuliste albo wielościenne. W dołączonych do nich zbiornikach znajduje się odpowiednio dobrana piana. Może to być piana:

  • lekka;
  • średnia;
  • ciężka.

Wyszczególniony podział uwzględnia stosunek objętości piany do wodnego roztworu środka, z którego powstaje dana substancja. W przypadku pian lekkich wartość tego parametru przekracza 200, a w przypadku pian ciężkich współczynnik ten ma dziesięciokrotnie niższą wartość. Stosunek objętości pian średnich oscyluje natomiast na poziomie od 21 do 200.

Dlaczego warto zainwestować w gaśnice pianowe?

Nie wiesz, czy gaśnica pianowa to dobry wybór dla Twojej firmy? Musisz wiedzieć, że tego typu modele odznaczają się pewnymi zaletami. Do najistotniejszych z nich można zaliczyć łatwą i intuicyjną obsługę. Nawet jeśli Twoi pracownicy nigdy nie mieli do czynienia z tego typu urządzeniami, gaszenie pożarów za ich pomocą nie powinno sprawić tym osobom większego problemu.

Gaśnice pianowe z naszego asortymentu wykazują się dużą skutecznością w walce z ogniem. To ekologiczne artykuły. Nie powodują one bowiem zapylenia i zanieczyszczenia otoczenia. Środek gaśniczy aplikowany jest dokładnie tam, gdzie w danym momencie znajduje się ogień. Wyeliminowanie problemu rozpylania specyfiku na boki sprawia, że można zaoszczędzić większą ilość piany. Proces usuwania pianki po zakończonej akcji gaśniczej  przebiega szybko i sprawnie. Po wyczerpaniu się zapasów środka gaśniczego butlę można w łatwy sposób napełnić nową pianą. Warto też pamiętać o tym, że wnętrze gaśnicy pianowej na ogół wyściełane specjalną warstwą ochronną. To sprzyja zmniejszeniu ryzyka powstawania korozji.

Czym charakteryzują się gaśnice pianowe dostępne w naszym sklepie?

Sprzedawane przez nas gaśnice pianowe to najwyższej jakości artykuły, przy produkcji których zwraca się szczególną uwagę na przestrzeganie określonych wymagań jakościowych. Świetnie nadają się one do gaszenia pożarów typu A i B. Specjalne zawory ze wskaźnikiem ciśnienia mają innowacyjną konstrukcję, dzięki której można w razie potrzeby przerwać gaszenie pożaru na pewien czas. Powłoka z farby poliestrowej pokrywająca powierzchnię zbiornika doskonale zabezpiecza gaśnicę przed szkodliwym oddziaływaniem promieniowania UV. Nasze gaśnice mają także poręczny uchwyt, umożliwiający zawieszenie sprzętu na ścianie.

Oferowane przez nas artykuły mogą być z powodzeniem używane np. w budynkach biurowych, halach magazynowych, a także szkołach, szpitalach i przychodniach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl