Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

W zakładach pracy występują rozmaite zagrożenia. Do najczęstszych z nich zalicza się pożary. Dlatego wskazane jest, aby w siedzibach firm zlokalizowane były odpowiednio dobrane znaki ochrony przeciwpożarowej. Tego rodzaju produkty możesz znaleźć w prowadzonym przez nas sklepie internetowym Professional BHP. Nie zwlekaj i już dziś dowiedz się, jaki asortyment znaków dla Ciebie przygotowaliśmy.

Znaki ochrony ppoż.

Znaki przeciwpożarowe – co warto o nich wiedzieć?

Znaki przeciwpożarowe często nazywa się też znakami ppoż. To specjalne artykuły, które powszechnie wykorzystuje się do oznaczania sprzętu do gaszenia pożarów oraz kierunku jego rozmieszczenia. Za ich pomocą określa się także, jakich czynności nie wolno wykonywać w danym miejscu ze względu na związane z tym zagrożenia.

Znaki przeciwpożarowe zazwyczaj montuje się na linii wzroku w widocznym miejscu. Dzięki temu w sytuacji zagrożenia można je bez problemu dostrzec i zorientować się, co należy zrobić w danych okolicznościach. Obowiązek zadbania o umieszczenie znaków pożarowych w danym obiekcie publicznym należy do jego zarządcy. Jeśli pełnisz tę funkcję lub jesteś właścicielem tej firmy, powinieneś niezwłocznie zaopatrzyć się w tego typu oznaczenia. Ich brak bowiem stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników i innych osób przebywających na terenie danego zakładu.

W naszym sklepie internetowym przykładamy szczególną wagę do poszerzania asortymentu o rozmaite znaki ochrony przeciwpożarowej. Umieszczone na nich piktogramy są zgodne z obowiązującymi normami. Dzięki ujednoliceniu ich kolorystyki oraz wyglądu spoglądające na nie osoby mogą bez trudu rozpoznać znaczenie danego symbolu oraz podjąć odpowiednie kroki na drodze do uchronienia siebie i innych przed zagrożeniem pożarowym.

Znaki przeciwpożarowe – najpopularniejsze oznaczenia

Wiemy, że jako właściciel firmy bądź zarządca określonego obiektu publicznego potrzebujesz różnych znaków pożarowych. Dlatego w naszym sklepie wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom, oferując rozmaite modele wspomnianych oznaczeń. Masz tutaj do wyboru m.in.:

  • znaki z piktogramami przeciwpożarowymi zlokalizowanymi na czerwonym tle z białą ramką; artykuły te służą do wskazywania miejsca, gdzie znajduje się sprzęt do gaszenia pożarów; zazwyczaj tego typu znaki umieszcza się w pobliżu gaśnic, hydrantów, drabin przeciwpożarowych, sygnalizatorów alarmowych itp.; produkty te zazwyczaj pokrywa warstwa fluorescencyjna, dlatego są dobrze widoczne także przy słabym oświetleniu;
  • tabliczki przeciwpożarowe – prostokątne modele z czarnym, otoczonym czerwoną ramką tekstem umieszczonym na białym tle; wskazują one na miejsca lokalizacji zbiorników wodnych, piasków gaśniczych, bram i dróg pożarowych itp.;
  • oznaczenia zakazu – określające, czego nie wolno robić w danym budynku, aby nie dopuścić do wybuchu pożaru; takie znaki zakazują np. palenia tytoniu czy też używania otwartego ognia.

Właściwie dobrane znaki pożarowe umożliwiają podjęcie szybkiej reakcji w razie wystąpienia zagrożenia. W ten sposób zmniejsza się ryzyko rozprzestrzeniania się ognia w danym miejscu.

Bogaty wybór znaków ochrony przeciwpożarowej w naszym sklepie

U nas możesz nabyć różne znaki ochrony przeciwpożarowej. Poszczególne modele dostępne są w różnych wymiarach. Dzięki temu możesz je bez problemu dopasować do potrzeb różnych pomieszczeń. U nas zaopatrzysz się w znaki produkowane na różnych materiałach (np. płytach PCV, folii samoprzylepnej albo płycie samoprzylepnej TD SYSTEM. Artykuły, które sprzedajemy, wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Do ich zrobienia wykorzystuje się starannie wyselekcjonowane materiały, których zaletą jest trwałość oraz odporność na szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Możesz je z łatwością zamontować w wybranym miejscu.

Kupując znaki przeciwpożarowe, powinieneś pomyśleć przede wszystkim o zakupie oznaczeń przedstawiających gaśnicę. Jest to bowiem podstawowy sprzęt ochrony przeciwpożarowej. Pozostałe znaki natomiast dobiera się pod kątem znajdujących się w budynku pozostałych urządzeń przeciwpożarowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl