Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Oczy to jedne z najwrażliwszych części ciała. Niestety, w wielu sytuacjach są one narażone na kontakt z różnymi niekorzystnymi czynnikami. Dotyczy to szczególnie czasu wykonywania rozmaitych prac w ramach realizowanych obowiązków służbowych. Jako pracodawca jesteś zobowiązany do zadbania o to, aby pracownicy w razie potrzeby mieli stały dostęp do różnego rodzaju środków ochronnych. Jednym z nich jest płyn do płukania oczu. Sprawdź, dlaczego preparaty dostępne w sklepie Professional BHP to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Płyny do oczu

Płyny do płukania oczu – zalety stosowania

Płyny do oczu są powszechnie wykorzystywane do przemywania oka w przypadku dostania się do niego określonego ciała obcego. Złożony z odpowiednio dobranych składników roztwór delikatnie przepłukuje oczy, zapobiegając ich zanieczyszczeniu. W przypadku używania tego rodzaju specyfików kluczowe znaczenie ma czas ich zastosowania. Im szybciej dany środek zostanie zaaplikowany do oczu, tym większą skutecznością działania się charakteryzuje. Dlatego warto zaopatrzyć w takie artykuły firmową, a także domową apteczkę.

Płyny do płukania oczu, które sprzedajemy, z reguły dostępne są w wygodnych, poręcznych buteleczkach. Szczelna zakrętka zapobiega zwietrzeniu preparatu. Pojemniczki z preparatem w większości przypadków wyposażone są w ergonomiczne końcówki idealnie dopasowujące się do kształtu oka. Płyny do oczu wyróżnia higiena stosowania. Znajdujące się na końcu aplikatora zabezpieczenie przed kurzem zapobiega zabrudzeniu oka oraz przedostaniu się tam drobnoustrojów chorobotwórczych.

Twoi pracownicy mogą wygodnie nosić przy sobie buteleczkę ze wspomnianym preparatem. Pojemniczki takie z powodzeniem mieszczą się nawet w niewielkich torebkach i apteczkach. Świetnym rozwiązaniem jest też ulokowanie ich w skrzynce narzędziowej.

Płyny do płukania oczu odznaczają się prostotą użytkowania. Ich aplikacja nie powinna nikomu sprawić najmniejszych problemów. Przed pierwszym użyciem warto jednak zapoznać się ze szczegółową instrukcja użycia dołączoną do opakowania.

Płyny do płukania oczu – jak wybrać najlepszy specyfik?

Zanim kupisz określony płyn do płukania oczu – czy to dla siebie, czy też dla pracowników – powinieneś najpierw zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że artykuły te muszą łączyć w sobie niezawodność działania oraz bezpieczeństwo stosowania. Wysokiej jakości preparaty efektywnie przepłukują oczy z ciał obcych, równocześnie nie wywołując podrażnień ani reakcji uczuleniowych. Dobry płyn do oczu nie może powodować zaczerwienienia gałki ocznej ani nadmiernego łzawienia.

Przy wyborze środków z naszej oferty sprawdź też, jaki skład ma dany preparat. Zaleca się, aby płyny do oczu zawierały roztwór chlorku sodu o stężeniu 0,9%. Kluczową rolę odgrywa także termin przydatności do użycia. Na ogół przyjmuje się, że preparaty do oczu zachowują swoje właściwości przez sześć miesięcy po pierwszym otwarciu. Po upływie tego czasu należy pomyśleć o wymianie danego środka na nowy preparat.

Osoby noszące soczewki kontaktowe muszą pamiętać o tym, że stosowanie płynu do oczu – podobnie jak standardowych kropli – może prowadzić do mętnienia powierzchni soczewek. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem okazuje się zakup artykułów poleconych przez profesjonalnego farmaceutę.

Podstawowa klasyfikacja płynów do płukania oczu

Płyny do płukania oczu z naszej oferty można podzielić na różne rodzaje. Standardowo wśród nich wyodrębnia się artykuły:

  • wypłukujące ciała stałe (np. kurz, drzazgi, opiłki metali) – dzięki nim można efektywnie zapobiec poważnym uszkodzeniom siatkówki i soczewki oka;
  • wypłukujące substancje chemiczne – chemikalia dostają się do oczu w postaci stałej, płynnej albo gazowej; niezależnie od ich rodzaju trzeba postarać się o jak najszybsze ich usunięcie z oka; dłuższy kontakt tej wrażliwej części ciała z chemikaliami może bowiem grozić znacznym pogorszeniem, a nawet utratą wzroku.

Płukanki zwykle zawierają roztwór chlorku sodu. Do usuwania kwasów i zasad najlepiej jednak używać preparatów powstałych na bazie roztworu fosforanowego 4,9% albo boranowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl