Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do

W Twojej firmie powszechnie używane są różnego rodzaju niebezpieczne materiały? A może zajmujesz się zawodowo transportem tego typu substancji? W takim razie doskonale trafiłeś. W prowadzonym przez nas sklepie internetowym znajdziesz wysokiej jakości oznaczenia w bardzo przystępnej cenie. Koniecznie zamów większą liczbę tego typu produktów. Dzięki temu będziesz miał pewność, że prawidłowo oznaczyłeś wszystkie niezbędne punkty.

Znaki ostrzegawcze dla materiałów niebezp.

Czym są materiały niebezpieczne?

Niebezpieczne materiały oznacza się symbolem ADR. Są to wszystkie substancje i surowce, których przewóz jest zabroniony albo dopuszczony tylko w oparciu o ściśle określone reguły, których szczegółowa charakterystyka znajduje się w załącznikach do umowy ADR. Zgodnie ze wspomnianą klasyfikacją wśród niebezpiecznych towarów wyodrębnia się:

 • materiały wybuchowe – np. ładunki wybuchowe;
 • materiały żrące – mogące spowodować bezpośredni uszczerbek na skórze lub błonach śluzowych w przypadku bezpośredniego kontaktu z nimi;
 • gazy – wszystkie towary przewożone w postaci gazowej; mogą to być gazy trujące i nietrujące, a także palne i niepalne;
 • materiały promieniotwórcze – odpowiadające za powstawanie promieniowania bardzo szkodliwego dla ludzkiego organizmu;
 • ciecze zapalne – produkty w formie ciekłej, które przewozi się w odpowiedniej temperaturze;
 • materiały trujące i zakaźne – stwarzające poważne niebezpieczeństwo tak dla człowieka, jak i środowiska naturalnego;
 • materiały stałe, spalające się w ciągu pięciu minut;
 • materiały utleniające i nadtlenki organiczne – ładunki łatwozapalne przy wydzielaniu się tlenu.

Wspomniane artykuły mogą być przewożone przez wszystkie kraje europejskie, a także niektóre państwa znajdujące się poza Starym Kontynentem. W takiej sytuacji trzeba jednak pamiętać o ich właściwym oznaczeniu.

Najważniejsze informacje o znakach ADR

Znaki ADR stanowią podstawowy rodzaj oznaczeń substancji niebezpiecznych przeznaczonych do transportu krajowego oraz zagranicznego. Zasady wykorzystywania wspomnianych produktów zostały ściśle określone w stosownych dokumentach prawnych przyjętych na szczeblu międzynarodowym. Dzięki temu omawiane znaki wyglądają dokładnie tak samo w każdym kraju, w którym są stosowane. To pozwala na relatywnie łatwą identyfikację przewożonej substancji oraz sprawne przeciwdziałanie niebezpieczeństwu.

Znaki ostrzegawcze ADR zwykle przybierają formę uniwersalnych piktogramów wpisanych w przechylony kwadrat, stojący na jednym z kątów. Niektóre z tych artykułów dodatkowo zawierają oznaczenia numeryczne, przypisane konkretnej niebezpiecznej substancji. Kolor naklejki zwykle uzależniony jest od rodzaju przewożonego surowca. Na przykład:

 • kolorem czerwonym oznacza się gazy i palne materiały ciekłe zapalne;
 • kolor żółty wskazuje na substancje utleniające;
 • kolorem pomarańczowym określa się materiały wybuchowe;
 • niepalne gazy oznacza się na zielono;
 • materiały wytwarzające gaz w kontakcie z wodą mają niebieskie oznakowania.

Warto mieć świadomość, że znaki ADR znajdują zastosowanie wyłącznie w transporcie drogą lądową. Dysponują one jednak także swoimi odpowiednikami przy transporcie realizowanym innymi drogami. I tak na przykład przy żegludze śródlądowej stosuje się oznaczenia ADM, a w transporcie kolejowym zastosowanie znajdują znaki RID. Oznaczenia ICAO odnoszą się natomiast do transportu lotniczego.

Wybierz najlepsze oznaczenia ADR z naszymi specjalistami!

Wbrew pozorom wybór właściwych znaków ostrzegawczych określających towary niebezpieczne wcale nie jest łatwym zadaniem. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej warto zasięgnąć porady specjalistów z naszego sklepu. Sprzedawcy, których zatrudniamy doskonale wiedzą, które znaki ADR najlepiej sprawdzą się w określonych przypadkach. W razie konieczności zatem pomogą oni w doborze właściwej opcji.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Naszym klientom zapewniamy miłą i rzeczową obsługę oraz bardzo atrakcyjne ceny, Nie zmarnuj wyjątkowej okazji na zakup znaków ostrzegawczych na preferencyjnych warunkach!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl