Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Kategorie
Producent
Cena
  • od
    do

Jeśli jesteś właścicielem firmy, z pewnością zdajesz sobie sprawę z konieczności dbania o zachowywanie zasad BHP w zakładzie pracy. Do Twoich obowiązków zalicza się również umieszczenie w odpowiednich miejscach właściwie dobranych znaków BHP. Zastanawiasz się, gdzie nabyć określone tabliczki? Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu Professional BHP. Z pewnością nie pożałujesz swojej decyzji.

Znaki BHP – co to takiego?

Znaki BHP to specjalne oznaczenia, które stosuje się powszechnie w różnych miejscach pracy. Pełnią one kilka funkcji. Służą przede wszystkim do ostrzegania przed różnymi niebezpieczeństwami osób znajdujących się na terenie zakładu. Przypominają także o konieczności przestrzegania obowiązującego w przedsiębiorstwie regulaminu oraz informują o tym, jak należy zachowywać się w trakcie przebywania w danej placówce.

Dostępne w naszym sklepie internetowym znaki BHP mogą występować w rozmaitej postaci. Najczęściej mają one formę tablic o różnych wymiarach oznaczonych określonych piktogramami. Do produkcji tego typu akcesoriów najczęściej używa się wysokiej jakości materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne, a także ogień i wodę. Wyróżniają się one także wysokim poziomem przejrzystości. To sprawia, że są one doskonale widoczne zarówno na co dzień, jak i w trakcie ewentualnego wystąpienia jakiegoś zagrożenia (np. pożaru). Tło oznaczenia BHP przykuwa wzrok osób postronnych odpowiednio dopasowaną kolorystyką. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko przeoczenia danego znaku przez pracowników.

Znaki BHP, które sprzedajemy, wykonywane są na różnych podłożach. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się płytkę PCV albo folię samoprzylepną. W razie potrzeby możesz u nas zamówić także niestandardowe oznaczenia zrobione na grubszych powierzchniach (np. płytkach aluminiowych). Masz możliwość ich samodzielnego zaprojektowania lub zdania się w tej kwestii na nas. Sam zdecyduj, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza.

Różne rodzaje znaków BHP na wyciągnięcie ręki

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiednich znaków BHP dla swojego zakładu pracy. Z pewnością masz świadomość, że tego typu oznaczenia dzielą się na kilka rodzajów. Wśród nich najczęściej wyodrębnia się:

  • znaki informacyjne BHP – dzięki którym można dowiedzieć się, gdzie zlokalizowane są np. apteczki i punkty pierwszej pomocy, telefony awaryjne albo prysznice bezpieczeństwa;
  • znaki ostrzegawcze BHP – mają za zadanie ostrzegać pracowników przed potencjalnymi zagrożeniami występującymi w danym miejscu; niebezpieczeństwa takie mogą być związane choćby z panującymi tam warunkami (np. promieniowanie hałas); przeszkodami technicznymi (np. drutem kolczastym) oraz materiałami wykorzystywanymi w trakcie pracy (np. chemikaliami, artykułami wybuchowymi);
  • znaki zakazu BHP – zakazują wykonywania określonych czynności na terenie zakładu pracy; mogą one dotyczyć np. zakazu palenia papierosów, chodzenia w nieodpowiednim obuwiu, wnoszenia jedzenia i innych przedmiotów, wprowadzania dzieci i zwierząt itp.;
  • znaki nakazu BHP – wskazujące np. na konieczność stosowania odzieży ochronnej, używania maszyn zgodnie z instrukcją obsługi itp.

Do uzupełnienia podstawowego oznakowania często stosuje się znaki opisowe i uzupełniające. Istotną funkcję w zakładach pracy pełnią również tablice urządzeń elektrycznych oraz inne modele ostrzegające przed różnymi niebezpieczeństwami (np. awariami, przekroczonymi normami hałasu).

Instrukcje BHP

W naszym sklepie internetowym znajdziesz również odpowiednio dobrane instrukcje BHP.  Pod tym pojęciem należy rozumieć zbiory wskazówek, reguł BHP oraz zasad zachowania na terenie zakładu pracy. Jako pracodawca masz obowiązek zadbać, aby odpowiednio dobrane instrukcje znalazły się w Twoim przedsiębiorstwie. Masz przy tym do wyboru:

  • ogólne instrukcje BHP – dotyczące wszystkich pracowników;
  • stanowiskowe instrukcje BHP – odnoszące się do konkretnego stanowiska pracy;
  • instrukcje BHP podczas pracy – dotyczące obsługi określonych urządzeń;

U nas nabędziesz także instrukcje na wypadek awarii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl