Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Często wypadki zdarzają się przez detale i niewiedzę. Na chodniku w miejscu budowy zabrakło taśmy ostrzegawczej, w zakładzie pracy przy zbiorniku z gazem zakazu palenia, a przy wyjeździe z drogi pożarowej znaku – dlatego zadbanie o każdy szczegół jest tak ważny w ochronie ppoż. i bezpieczeństwie ruchu.

Ochrona ppoż i bezpieczeństwo ruchu

Gaśnica pianowa Ogniochron 6 kg Gaśnica pianowa Ogniochron 6 kg
Producent: OGNIOCHRON
Cena:

217,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gaśnica proszkowa Boxmet 6 KG Gaśnica proszkowa Boxmet 6 KG
Producent: BOXMET TRADE
Cena:

247,00 zł

szt.
zobacz więcej
Gaśnica proszkowa Boxmet 6 kg Gaśnica proszkowa Boxmet 6 kg
Producent: BOXMET TRADE
Cena:

212,00 zł

szt.
zobacz więcej

Ochrona przeciwpożarowa –  dlaczego jest ważna w pracy?

W zakładach pracy ochrona przeciwpożarowa to bardzo istotna kwestia. Kiedy zatrudniasz nowego pracownika, musisz go przygotować, przeprowadzając szkolenie BHP i właśnie PPOŻ. Jednak nawet najlepsze kursy nie sprawią, że wypadki nie będą się nigdy zdarzać, w szczególności w sytuacjach pełnych stresu, tak jak pierwsze dni w nowej pracy.

Dlatego przy każdej maszynie, na ścianach, przy drzwiach, w łazienkach, powinny być instrukcje mówiące o tym, jak postępować w poszczególnych sytuacjach. Drzwi ewakuacyjne, jak i drogi powinny być starannie i widocznie oznaczone, gdyż niechlujstwo w tej sprawie mogłoby kończyć się tragedią.

Również znaki niekoniecznie odnoszące się wewnątrz budynku, odgrywają wielką rolę w kryzysowych sytuacjach. Takie na przykład jak „Brama pożarowa, nie zastawiaj” czy „Droga pożarowa” na pierwszy rzut oka wyglądają na niepotrzebne zawracanie głowy, jednak w tym jednym momencie, w którym dojdzie do pożaru, decydują one o życiu lub śmierci.

Jaki wybrać sprzęt do ochrony przeciwpożarowej?

Podczas każdej niebezpiecznej sytuacji to początkowa reakcja jest najważniejsza i może ona uchronić innych ludzi. W czasie pożaru to zlokalizowanie i zagaszenie głównego źródła ognia, zanim rozprowadził się on na cały budynek, są kluczowymi aspektami, dzięki którym można uniknąć ogromnych strat. Aby jednak takie działanie było możliwe, w zakładzie powinien być wachlarz odpowiednich środków zapewniających ochronę.

Pierwszym takim zabezpieczaniem jest podstawowy sprzęt przeciwpożarowy. Są to urządzenia o jak najłatwiejszej zasadzie działania, by każdy mógł z nich skorzystać. Przeznaczone są do gaszenia pożarów przy pierwszej fazie ich powstania. Z reguły są o lekkiej masie o poręcznym kształcie. Pożar zaczyna się od małego ogniska, które szybko zauważone, możemy stłumić podstawowym sprzętem znajdującym się w budynku. 

Do takiego urządzenia można zaliczyć gaśnicę proszkową Boxmet trade (2 kg/4 kg), która jest bardzo ekonomiczna, a do tego łatwa w obsłudze. Znajduje szczególne zastosowanie w zakładach przemysłowych, magazynach czy garażach, a także nawet w transporcie samochodowym czy w obiektach użyteczności publicznej. Jest gotowa do użycia zaraz po zdjęciu zawleczki ze względu na proces utrzymania jej pod stałym ciśnieniem. Aby kontrolować w każdej chwili ciśnienie gaśnicy, posiada ona manometr. Produkowana jest – jak wszystkie inne gaśnice dostępne w naszym sklepie – zgodnie z wymaganiami europejskiej normy PN-EN3 w oparciu o certyfikowany system jakości ISO 9001. 

Jeśli potrzebujesz sprzętu o mocniejszym działaniu, nadać może się gaśnica śniegowa OGNIOCHRON (5 kg), która przeznaczona jest głównie do stosowania w lakierniach, energetyce, magazynach, halach przemysłowych, ale może nadać się również w górnictwie. Stosuje się ją do gaszenia pożarów grupy B. Butla jest znacznie lżejsza ze względu na zastosowanie materiału nowej generacji. Jest głęboko tłoczony, pokryty trwałą powłoką lakierniczą, przez co gaśnica jest niezawodna w działaniu. Zastosowanie zaworu umożliwiającego czasowe przerwanie wypływu środka gaśniczego umożliwia dozowanie emisji środka gaśniczego.

Ochrona w aucie – bezpieczeństwo ruchu

Jeśli w Twoim samochodzie brakuje nowoczesnego, sprawnego sprzętu ochronnego, zakup gaśnicę proszkową OGNIOCHRON o pojemności jednego kilograma. Dozuje emisje środka gaśniczego poprzez zastosowanie szybko otwieralnego zaworu umożliwiającego czasowe przerwanie wpływu wnętrza. Głównie przeznaczona jest ona do gaszenia pożarów BC. Zbiornik stalowy z ergonomicznym uchwytem zaworu pozwala na operowanie jedną ręką. Stosuję się ją w samochodach osobowych, łodziach motorowych i przyczepach kempingowych.

W naszej ofercie możesz również znaleźć płyn do płukania oczu czy też apteczki, które stają się jedynym ratunkiem przed przyjazdem karetki!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl