Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Jeśli prowadzisz własną firmę, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest właściwe zabezpieczenie budynku przedsiębiorstwa przed zagrożeniem pożarowym. Szczególnie istotne jest zaopatrzenie obiektu w wysokiej jakości gaśnice. Wśród nich na Twoją  uwagę zasługują z pewnością gaśnice proszkowe. W sklepie internetowym Professional BHP znajdziesz rozmaite modele takich urządzeń. Nie zwlekaj zatem i już dziś kup u nas artykuły idealnie dopasowane do swych potrzeb.

Proszkowe

Gaśnice proszkowe – ogólna charakterystyka

Gaśnice proszkowe to obecnie bardzo popularne rozwiązanie, z którym można spotkać się w większości obiektów użyteczności publicznej. W ich przypadku za środek gaśniczy służy specjalny proszek aplikowany na zajęte ogniem miejsca za pośrednictwem wyrzucanego pod dużym ciśnieniem azotu albo dwutlenku węgla. Proszki gaśnicze z reguły wytwarza się z węglanów albo fosforanów sodu. Po ich zastosowaniu dochodzi do reakcji chemicznej, zwanej antykatalizą, mającej wpływ na stłumienie ognia w danym miejscu. Powinieneś też mieć świadomość, że środki gaśnicze wykorzystywane w oferowanych przez nas urządzeniach wykazują tendencję do topienia się i pienienia w ekstremalnie wysokich temperaturach. To powoduje odcięcie dopływu tlenu iw efekcie zagaszenie ognia.

Najwyższej klasy gaśnice proszkowe używane są powszechnie do gaszenia pożarów typu:

  • A – palenie się ciał stałych, np. drewnianych desek, węgla, słomy albo tekturowych kartonów;
  • B – pożary cieczy (np. alkoholu, benzyny) oraz materiałów wykazujących skłonność do topienia się w wysokich temperaturach (m.in. lakierów, eteru);
  • C – pożary łatwopalnych gazów, w tym propanu, metanu, wodoru.

W określonych okolicznościach Twoi pracownicy mogą wykorzystać gaśnice proszkowe znajdujące się na wyposażeniu firmy do tłumienia pożarów różnego rodzaju urządzeń elektrycznych. Dotyczy to sprzętu o napięciu poniżej 1000 V. Gaśnice proszkowe świetnie nadają się do zabezpieczania budynków użytkowych, hal przemysłowych i magazynowych, a także transportu wodnego, kolejowego i samochodowego.

Najważniejsze zalety gaśnic proszkowych

Sprzedawane przez nas gaśnice proszkowe cieszą się ogromną popularnością wśród przedsiębiorców. Jeśli także myślisz o ich zakupie, powinieneś zdawać sobie sprawę z niewątpliwych zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim są to modele dostępne w butlach o rozmaitej pojemności wynoszącej zazwyczaj od 2 do 6 kg. Najbardziej opłacalny dla większości firm okazuje się zakup największych pojemników, których zawartość wystarczy na długi czas.

Niekiedy jednak za lepsze rozwiązanie uznaje się zakup mniejszych artykułów ze względu na łatwość ich przenoszenia. Gaśnice proszkowe z naszej oferty wyróżniają się dużą skutecznością w tłumieniu ognia. Ponadto artykuły te wyróżnia bezpieczeństwo stosowania. Wyrzucany przez nie pod dużym ciśnieniem proszek należy do nietoksycznych, przyjaznych dla człowieka i otoczenia substancji. Niewątpliwą zaletą omawianych artykułów jest wysoka odporność na wstrząsy oraz wilgoć. Ponadto urządzenia te są chętnie wybierane ze względu na relatywnie niską cenę.

Bogaty wybór gaśnic proszkowych w naszym sklepie

W sklepie Professional BHP doskonale zdajemy sobie sprawę z różnorodności potrzeb naszych klientów. Dlatego jego asortyment na bieżąco uzupełniamy o rozmaite gaśnice proszkowe, spośród których będziesz mógł wybrać idealny produkt dla siebie. Sprzedawane przez nas gaśnice proszkowe działają wydajnie i niezawodnie. Wyróżnia je także prostota obsługi. Gaśnice te odznaczają się efektywnością gaszenia na najwyższym poziomie. Szybko otwieralny zawór umożliwia sprawne dozowanie środka gaśniczego.

Niektóre artykuły z naszego asortymentu wyposażone są w manometry służące do sprawdzania ciśnienia panującego we wnętrzu butli. Urządzenia te nadają się do wykorzystywania zarówno w ekstremalnie niskich, jak i wysokich temperaturach. Większość modeli jest gotowa do użycia zaraz po zdjęciu zawleczki.

Nie zwlekaj i już dziś zaopatrz się w gaśnice proszkowe dostępne w naszym sklepie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl