Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Dłonie każdego pracownika wymagają szczególnej ochrony przed urazami i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Do tego celu wykorzystuje się zazwyczaj odpowiednio dobrane rękawice robocze. W prowadzonym przez nas sklepie Professional BHP czekają na Ciebie wysokiej jakości modele w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie zwlekaj i już dziś zaopatrz zatrudniane przez siebie osoby we właściwie dopasowane rękawice powlekane, które stanowią podstawowy element wyposażenia robotników fizycznych.

Powlekane

RĘKAWICE BLUETRIL Marel Plus RĘKAWICE BLUETRIL Marel Plus
Producent: Marel Plus
Cena:

8,20 zł

szt.
zobacz więcej
RĘKAWICE OCHRONNE BLUEFOOD RĘKAWICE OCHRONNE BLUEFOOD
Producent: Reis
Cena:

13,80 zł

zobacz więcej
RĘKAWICE OCHRONNE BLUTRIX RĘKAWICE OCHRONNE BLUTRIX
Producent: Reis
Cena:

7,30 zł

zobacz więcej
RĘKAWICE OCHRONNE BRUKBEN RĘKAWICE OCHRONNE BRUKBEN
Producent: Reis
Cena:

7,70 zł

para
zobacz więcej
RĘKAWICE OCHRONNE DRAGON RĘKAWICE OCHRONNE DRAGON
Producent: Reis
Cena:

7,20 zł

zobacz więcej
RĘKAWICE OCHRONNE FLOATEX RĘKAWICE OCHRONNE FLOATEX
Producent: Reis
Cena:

4,80 zł

zobacz więcej
RĘKAWICE OCHRONNE LATEFOM RĘKAWICE OCHRONNE LATEFOM
Producent: Reis
Cena:

9,20 zł

zobacz więcej
RĘKAWICE OCHRONNE NITRIX RĘKAWICE OCHRONNE NITRIX
Producent: Reis
Cena:

6,10 zł

zobacz więcej
RĘKAWICE OCHRONNE NYLANEX RĘKAWICE OCHRONNE NYLANEX
Producent: Reis
Cena:

6,95 zł

zobacz więcej

Rękawice powlekane – charakterystyka i klasyfikacja

Dostępne w naszej ofercie rękawice mają wiele zalet. Przede wszystkim są to modele odznaczające się wysoką jakością i estetyką wykonania. Artykuły te wyróżniają się wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Pokrywająca spodnią część osłon warstwa nitrylu efektywnie zabezpiecza materiał przed zabrudzeniem oraz rozdarciem. Produkty z praktycznymi ściągaczami usytuowanymi w okolicach nadgarstka stabilnie trzymają się na dłoniach w trakcie wykonywania różnych czynności. Równocześnie okalająca przegub gumka nie powoduje nadmiernego ucisku skóry.

Modele ze wzmocnionymi opuszkami palców zapewniają pewny chwyt różnych przedmiotów, zapobiegając ich przypadkowemu wyślizgiwaniu się z dłoni. Przewiewny materiał sprawia, że skóra dłoni Twojego pracownika ma stały dostęp do świeżego powietrza. Równocześnie zyskuje ona też doskonałą ochronę przed zimnem. Wszystko to przekłada się na komfort użytkowania wspomnianych wyrobów.

Najwyższej klasy rękawice ochronne z oferty naszego sklepu dzieli się na różne produkty. Wśród nich można wyodrębnić praktyczne osłony:

  • polarowe – wzmacniane gumą lub skórą; doskonale przystosowane do użytkowania w różnych warunkach pogodowych;
  • skórzane – chętnie wykorzystywane m.in. przez budowlańców i motocyklistów; na ten stan rzeczy wpływa głównie zdolność do szybkiego odprowadzania potu i wilgoci z powierzchni dłoni;
  • ogrodowe – zrobione ze specjalnej dzianiny z domieszką poliestru; pokrywająca je warstwa gumy albo nitrylu wykazuje właściwości antypoślizgowe;
  • spawalnicze – charakteryzujące się niewrażliwością na wysokie temperatury.

Jeśli Twoi pracownicy wykonują zlecone im obowiązki służbowe w warunkach narażenia na oddziaływanie substancji chemicznych, powinieneś koniecznie zaopatrzyć ich w modele gumowe albo powlekane PCV.

Czym kierować się przy wyborze rękawic BHP?

Rękawice ochronne stanowią podstawowy środek ochrony indywidualnej, którym powinien dysponować każdy pracownik fizyczny. Wybierając konkretne modele, musisz zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zagrożenia charakterystyczny dla danej pracy. Uwzględniając wspomniane kryterium, masz u nas do wyboru artykuły zaliczane do trzech kategorii:

  • w pierwszej z nich znajdują się modele przeznaczone do stosowania w warunkach niskiego ryzyka; zapewniają one podstawowy poziom ochrony m.in. przed środkami mechanicznymi o słabym i odwracalnym działaniu, a także niezbyt mocnymi uderzeniami i drganiami;
  • drugą kategorię reprezentują rękawice przystosowane do użytkowania w warunkach średniego narażenia na uszkodzenie ciała; dysponujące certyfikatami jakościowymi artykuły oznaczone są stosownymi piktogramami;
  • w trzeciej kategorii znajdują się wyroby, które zaleca się używać w sytuacjach poważnego zagrożenia urazami dłoni lub ręki; certyfikowaniem takich produktów zajmuje się Jednostka Notyfikowana.

Istotną sprawą niewątpliwie pozostaje także komfort noszenia rękawiczek ochronnych oraz ich estetyczny design.

Czyszczenie rękawic ochronnych w praktyce

Sprzedawane przez nas rękawice ochronne powinny być regularnie poddawane określonym zabiegom czyszczącym. Dzięki temu bowiem na długo zachowują one swoje unikalne właściwości. Do usuwania widniejących na nich plam i zabrudzeń można wykorzystywać pastę BHP albo specjalne chusteczki nasączone preparatem czyszczącym. W tym przypadku osłony myje się podobnie jak ręce, pocierając jedną dłonią o drugą. Niektóre modele nadają się natomiast do wyprania w odpowiedniej temperaturze. Należy unikać ich suszenia na grzejniku i w pełnym słońcu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl