Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Znaki bezpieczeństwa są niezwykle ważne, niezależnie od branży czy miejsca, w którym się znajdują. Przeważnie nie zwraca się na uwagi, jednak gdy dochodzi do niebezpiecznej sytuacji, dzięki można szybko uciec z budynku lub odszukać potrzeby sprzęt. Umożliwiają one dostęp do informacji lub zakazów obowiązujących w danym miejscu. Sprawdź, jak wyposażyć odpowiednio swój zakład pracy!

Znaki bezpieczeństwa

Pachołek ostrzegawczy ROAD-PANAVI75 Pachołek ostrzegawczy ROAD-PANAVI75
Producent: JSP
Cena:

73,00 zł

szt.
zobacz więcej
Znak „Droga pożarowa” Z-45P Znak „Droga pożarowa” Z-45P
Producent: ANRO
Cena:

6,00 zł

szt.
zobacz więcej

Dlaczego znaki bezpieczeństwa są ważne w pracy? 

W wielu miejscach pracy będzie się wykorzystywać inne znaki, ponieważ cele ich stosowania także mogą się różnić. Doskonałym przykładem jest „zakaz palenia” – o ile w przypadku kawiarni zapobiegnie przede wszystkim zanieczyszczeniu żywności, o tyle w fabryce czy na stacji benzynowej będzie obowiązywać ze względu na ryzyko pożaru, czy wybuchu.

Znaki informacyjne ułatwią dowiedzenie się o typie budowy, jednocześnie dostarczając wszystkich niezbędnych wiadomości. Sposób wykorzystania oznaczeń będzie zależeć więc od potrzeb danego miejsca. Wyposażenie zakładu w odpowiednie znaki umożliwia i ułatwia pracę w sposób bezpieczny i komfortowy dla pracowników. 

Jak wybrać właściwe znaki bezpieczeństwa? 

Wszystko zależy od miejsca i charakterystyki wykonywanej pracy. W przypadku stacji benzynowej konieczne będą znaki zakazujące palenia, a także informujące o miejscach, w których znajduje się gaz. W przypadku budowy należy umieścić tablicę informacyjną, na której podaje się dane dotyczące charakteru prac, wydanych pozwoleń, a także kontaktu do kierownika budowy lub innych osób związanych z realizowanym projektem. Warto oznakować również wyjazd z budowy, by uniknąć trudności w ruchu drogowym.

Oznaczenie miejsc, do których wstęp mają tylko osoby upoważnione, pomaga uniknąć zniszczenia sprzętu przez osoby nieprzeszkolone. Są to znaki, których zastosowanie jest niezwykle istotne w niemal każdym miejscu pracy i lokalu publicznym. Zdecydowanym ułatwieniem jest również oznaczenie bramy wjazdowej, miejsc przeznaczonych do parkowania, a także umieszczenie tablic informujących o obowiązujących w danym miejscu zasad ruchu drogowego, jak zakaz zatrzymywania się lub ograniczenia prędkości.

Niezbędnym elementem jest zastosowanie znaków ewakuacyjnych – dzięki nim w przypadku wystąpienia niebezpiecznych sytuacji można uratować życie i zdrowie wielu osób. Sprawdź, jakie znaki bezpieczeństwa są potrzebne w Twoim miejscu pracy i zakup je w naszym sklepie!

Jakie produkty są dostępne w sklepie Professional BHP? 

Oferujemy szeroki wybór artykułów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Zakupisz tutaj wszystko, co potrzebne, byś mógł komfortowo i bezpiecznie realizować swoje zadania. W ofercie znajduje się odzież robocza, obuwie, rękawice robocze, a także apteczki czy gaśnice. Dzięki temu każdy znajdzie w naszym sklepie coś dla siebie – od bluz kucharskich niezbędnych w profesjonalnej kuchni, przez buty ochronne przydatne na różnego rodzaju magazynach i budowach, po czapki, hełmy i kaski ochronne.

Professional BHP cieszy się uznaniem klientów ze względu na szybką i sprawną obsługę, a także wysokiej jakości produkty. Poznaj naszą ofertę i wybierz artykuły, które sprawią, że Twoja praca będzie jeszcze wygodniejsza i bezpieczniejsza!

Co należy chronić w czasie pracy? 

Przestrzeganie zasad BHP pozwala uchronić pracowników przed różnego rodzaju wypadkami, urazami czy wystąpieniem chorób zawodowych. Należy więc przede wszystkim ustalić, czy wykonywany rodzaj pracy jest dozwolony dla kobiet w ciąży oraz czy może być uznany za pracę uciążliwą lub niebezpieczną.

Kodeks pracy zobowiązuje również pracodawcy do umieszczenia w widocznym, łatwo dostępnym miejscu instrukcji zawierającej zasady BHP, z kolei pracownik ma obowiązek się z nimi zapoznać i ich przestrzegać. Brak informacji o niebezpiecznych miejscach, znajdowania się w pobliżu instalacji elektrycznych czy promieniowaniu może doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, a w skrajnych sytuacjach nawet utraty życia. W związku z tym odpowiednie oznakowanie jest niezbędne, by zachować porządek i bezpieczeństwo w miejscu pracy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
;
Sklep internetowy Shoper.pl